• Wspólne żeglowanie...

    Wyobraź sobie miłą, rodzinną atmosferę... znajomych, przyjaciół... z którymi dzielisz swoją pasję... Dookoła woda, biel żagli i przyjemny, lekki wiatr... Można wówczas zapomnieć o całym świecie, o problemach, o troskach. Zapraszamy! Pływaj z nami

  • Przyjemna nauka żeglowania

  • Nowe cele i nowe horyzonty

  • Wypoczynek

Mamy zaszczy donieść, że właśnie dziś - 12.12.2016 odbyło się... pierwsze szkolenie zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie "Wiatr w Żagle" im. Bartosza Kołodziejczyka. Szkolenie to było możliwe dzięki zawiązanej wcześniej współpracy trójstronnej:
- naszego stowarzyszenia "Wiatr w Żagle"
- Dwujęzycznego Gimnazjum nr 3 STO w Warszawie
- Fundacji "Dla Polonii”

Program wolontariacki dla dzieci z pierwszej gimnazjum, gdzie ci konkretni uczniowie będą pomagać się uczyć młodzieży ze Wschodu języka polskiego, a my będziemy im raz w miesiącu organizować szkolenie merytoryczne z zakresu żeglarstwa i etyki żeglarskiej. Punktem kulminacyjnym jest Zielona Szkoła, która odbędzie się pod koniec maja/na początku czerwca. Dzieci z gimnazjum będą miały za zadanie wybrać jedno dziecko ze Wschodu, któremu my zasponsorujemy wyjazd na obóz żeglarski. Całość programu jest rozłożona na 3 lata, by na koniec tego projektu wysłać kogoś na kurs i egzamin na patent żeglarza. Projekt ma za zadanie wzbudzić empatię i pomagać pokonywać bariery wśród dzieci, a także łamać stereotypy, by Młodzież stała się jak najbardziej otwartymi osobami.

Pierwsze szkolenie odbyło się właśnie w budynku Dwujęzycznego Gimnazjum nr 3 STO w Warszawie. Warsztaty były prowadzone przez Kamila Kołodziejczyka i Jakuba Bilskiego, którzy to wprowadzali młodzież w arkana podstaw żeglarskich za pomocą barwnej prezentacji multimedialnej oraz licznych drobnych upominków za prawidłowe odpowiedzi. Na szkoleniu mieliśmy zaszczyt gościć również uczniów polonijnych z Uzbekistanu, Ukrainy oraz Mołdawii.

Po zajęciach, w szkolnej świetlicy odbyła się symboliczny, świąteczny poczęstunek przygotowany przez uczniów gimnazjum, na którym składając sobie wzajemne życzenia - połamaliśmy się opłatkiem.

► POBIERZ PREZENTACJĘ Z WYKŁADU
► ZOBACZ INFORMACJĘ NA STRONIE SZKOŁY

 

Stowarzyszenie "Wiatr w Żagle" im. Bartosza Kołodziejczyka

f
Copyright 2022 - Jakub Bilski & Stowarzyszenie "Wiatr w żagle" im. Bartosza Kołodziejczyka