• Wspólne żeglowanie...

    Wyobraź sobie miłą, rodzinną atmosferę... znajomych, przyjaciół... z którymi dzielisz swoją pasję... Dookoła woda, biel żagli i przyjemny, lekki wiatr... Można wówczas zapomnieć o całym świecie, o problemach, o troskach. Zapraszamy! Pływaj z nami

  • Przyjemna nauka żeglowania

  • Nowe cele i nowe horyzonty

  • Wypoczynek

Za nami pierwsza edycja Mazurskiej Szkoła Przetrwania, w której wzięli udział wszyscy Ci, którzy cały rok szkolny poświęcili na pracę w Wolontariacie "Wiatr w Żagle". Odbyła się ona 03-05 czerwca 2017. Wszystko wspaniale się udało, wiały opiekuńcze wiatry i było pięknie. Bartosz ewidentnie był z nami i sprzyjał nam w żeglarskich zmaganiach.

 

Zobacz galerię

W przedświąteczną sobotę, 8.04.2017 r. Stowarzyszenie „Wiatr w Żagle” wraz z młodzieżą ze Społecznego Gimnazjum STO Nr 3 oraz Kolegium Polonijnego im. Św. Stanisława Kostki w Warszawie prowadziło kiermasz w Klubokawiarni „Pożyteczna” w Warszawie. Znaczna część sprzedawanych świątecznych ozdóbek była wykonana własnoręcznie przez młodzież lub przyjaciół Stowarzyszenia.

Wszystkie zarobione na kiermaszu pieniądze młodzież przeznaczy na swój czerwcowy wyjazd na żagle. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Dzięki Wam, młodzież uzyskała fundusze pozwalające na pokrycie czarteru żaglówek.

Czytaj więcej...

Już za nami kolejne spotkanie z Młodzieżą. Tym razem Nasi Żeglarze w "akcji węzełkowej". Marek i Czarek okazali się cierpliwymi i wymagającymi instruktorami. Teraz już wszystkie Dzieciaki potrafią knagować, buchtować i oczywiście, mają wyćwiczony węzeł ratowniczy.

Czytaj więcej...

Już kolejny panel edukacyjny dla młodzieży za nami. Hasłem przewodnim II Forum Żeglarskiego było „Bezpieczeństwo na wodzie i jachcie”.

Temat nader ważny i wydawałoby się dość nużący. Osobą prowadzącą był członek Stowarzyszenia, doskonały Żeglarz, Jachtowy Sternik Morski (i Wilk Morski J), Wojtek Musiał.

Czytaj więcej...

Dziękujemy Wszystkim za udział w Walnym zebraniu. To był pierwszy, trudny rok naszej wspólnej pracy. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, ale nadal poszukujemy inspiracji i nowych pomysłów. Z dużą radością witamy nowych członków!

 

Czytaj więcej...

Długo na tę płytę czekaliśmy, ale nareszcie jest! Muzyka Arka jest piękna, ale i wymagająca. To jazz w bardzo dobrym wydaniu. Jeśli ktoś się w tych dźwiękach rozkocha, będzie za nimi tęsknił. Gratulujemy Arku i cieszymy się tym bardziej, że na płycie jest również znaczek stowarzyszenia, jako jednego ze sponsorów wydarzenia.

Nagrania na Youtube

Mamy zaszczy donieść, że właśnie dziś - 12.12.2016 odbyło się... pierwsze szkolenie zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie "Wiatr w Żagle" im. Bartosza Kołodziejczyka. Szkolenie to było możliwe dzięki zawiązanej wcześniej współpracy trójstronnej:
- naszego stowarzyszenia "Wiatr w Żagle"
- Dwujęzycznego Gimnazjum nr 3 STO w Warszawie
- Fundacji "Dla Polonii”

Czytaj więcej...

Pierwszy kiermasz Stowarzyszenia "Wiatr w Żagle" im. Bartosza Kołodziejczyka odbył się w dniach 3-4.12.2016 w klubokawiarni "Święty Spokój" przy ul. Bora-Komorowskiego 56C, lok. U14.
Trwał on od godziny 11:00 do 17:00 i przez ten czas przez nasze wystawy przewinęło się wielu znakomitych gości, kupujących, licytujących.
Całkowity dochód pochodzący z zebranych na kiermaszu środków przeznaczony został na działalność statutową Stowarzyszenia "Wiatr w Żagle" i wykorzystany będzie podczas szkoleń i kursów dla dzieci.

Czytaj więcej...

f
Copyright 2023 - Jakub Bilski & Stowarzyszenie "Wiatr w żagle" im. Bartosza Kołodziejczyka